We ❤️ Hybrid

Rodzinny piknik


Pełen wrażeń rodzinny piknik motoryzacyjny w Kaliszu.

Zapraszamy do galerii oraz artykułu z podsumowaniem imprezy.

Galeria zdjęć


Czy można aktywnie spędzić czas z rodziną w weekend? Oczywiście. Propozycji jest wiele począwszy od wspólnego spaceru podczas którego rozmawiamy i pokazujemy naszym pociechom okolicę, zwierzaki, rośliny kończąc na wspólnym wyjeździe poza miasto. Nie ma nic lepszego od takiej formy aktywnego spędzania czasu razem, zostają wspomnienia do których możemy wracać.

Ale co z bezpieczeństwem naszym i bliskich podczas np. podróży samochodem? Nawierzchnia po której się poruszamy zmienia właściwości nieprzerwanie, trudne warunki panujące na drogach i inne losowe sytuacje sprawiają, że musimy zachować maksymalną ostrożność, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Podczas niebezpiecznej sytuacji na drodze nie myślimy przecież o tym czy zadziałają wszystkie systemy bezpieczeństwa. Decydującą rolę odgrywamy my, kierowcy.

 

Dlatego aby połączyć naukę z przyjemnością dnia 9 września 2017 zorganizowaliśmy rodzinny piknik motoryzacyjny Toyoty przy Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Kaliszu.


Na początku imprezy zostaliśmy zaproszeni do krótkiego przedstawienia programu pikniku. A co potem? 🙂


Dla najmłodszych przygotowane zostały zabawy przez firmę Uciechowo. Szczudlarz, warsztaty artystyczne (plastyczne), zabawy rytmiczno-taneczne, malowanie twarzy, konkursy z udziałem dzieci i dorosłych. Nieco starsi mogli spróbować swoich sił na rampie jednym z dwóch samochodów Toyoty: HILUX oraz LAND CRUISER, wysokość na którą wjeżdżało auto to ponad 4 metry. Oczywiście za sterami samochodu znajdowali się doświadczeni instruktorzy 🙂 To wszystko i wiele innych atrakcji czekało na najmłodszych uczestników pikniku motoryzacyjnego. Można było nawet pomalować prawdziwy samochód. Wyobraźnia dzieci nie zna granic.


  

 

Dorośli natomiast mogli spróbować swoich sił na płycie poślizgowej i szarpaku. Doskonalenie techniki jazdy z instruktorem. Kierowca mógł doświadczyć, jak pojazd się zachowuje podczas manewrów skrętu: szosowego, manewrowego, awaryjnego

Omijanie przeszkody z włączonym systemem ABS oraz bez wykorzystania systemu, hamowanie awaryjne na prostej czy na łuku, a także zapoznanie się ze zjawiskiem utraty przyczepności kół, czy nadsterownością oraz podsterownością pojazdu. Do wykonania tych wszystkich zadań czekały samochody,Toyota; Yaris, CorollaAuris 


  

 

Prowadzenie RAV4  z wykorzystaniem kamer 360 przy oklejonych szybach, symulacja jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków za pomocą specjalnych gogli na placu pozwoliła uzmysłowić jak zachowuje się nasz organizm pod wpływem tych środków. Nie zabrakło również pokazu i instruktażu prawidłowego udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku. Ratownicy pogotowia ratunkowego odpowiadali na wszystkie pytania gości.

W punkcie Toyoty rozdawaliśmy małe upominki oraz udzielaliśmy odpowiedzi na Państwa pytania, a dla głodnych nie tylko wrażeń czekał punkt gastronomiczny.

Na zakończenie imprezy teatr ognia, pokazy Fireshow.

Dziękujemy za przybycie

Toyota Mikołajczak


Jeżeli nie chcesz przegapić następnego pikniku, zapisz się poniżej. Poinformujemy Ciebie niezwłocznie o organizowaniu wydarzenia w przyszłości.Zostaw komentarz i podziel się innymi 🙂


Galeria zdjęć


« 1 z 6 »